Една от най-добрите български атлетки в лицето на Ивет Лалова спечели първия си старт на 100 м за сезона. Тя спечели дистанцията с време от 11.28 секунди по време на европейската клубна купа в Кастейон.

Българката, която тича за турския клуб ЕНКА вече десетилетие за пореден път завоюва максимален брой точки от дисциплина на европейско ниво.

Втора остана Рейчъл Милър (Темс Валий-Великобритания) - 11.49 сек, а трета Лорийн Базоло (Спортинг-Португалия) - 11.57 сек.

Лалова ще бяга и на 4х100 м, а в неделния ден – на 200 м.

С постижението си на 100 м от днес Лалова излиза на второ място в европейската ранглиста за годината. По-бърза от нея е бягала само Джоди Уилямс (Вбр) – 11.17 сек.

През миналата седмица Лалова бяга 22.55 сек на 200 м и извоюва квота в дисциплината за петата си Олимпиада. Нормативът в по-късия спринт е 11.15 сек, който все още не е покрит от българката.