Българският рекордьор на гюле Георги Иванов не срещна никаква конкуренция на турнира "Самарско знаме" в Стара Загора. Той заформи добра серия, като започна с 19.78, а във втория направи победния си опит от 19.95 м. Втори се класира Галин Костадинов с 16.33 м, а трети е Росен Карамфилов с 16.24.

При дамите Радослава Мавродиева също победи с много добър резултат, като постигна 18.16 м. След нея се класира Рената Петкова с 13.53 м.

В хвърлянето на копие при мъжете шампион на турнира стана румънецът Барта Левенте с 69.76 м. Втори е най-добрият ни състезател в момента Марк Славов с 69.08, а трети - неговият треньор и национален рекордьор Кольо Нешев - 66.30 м.

Страхотно бягане на 800 м направи българският рекордьор на стипълчейз Митко Ценов на турнира "Самарско знаме" в Стара Загора. Ценов победи в необичайната за него дисциплина, но го направи показно. Първата обиколка бе измината за 54 сек., което позволи на повечето бегачи да се борят до последно за добро представяне.

Митко Ценов направи атака 200 м преди финала, която не можа да бъде отразена от другите. Той финишира за 1:50.48 мин., което е негов личен резултат. След него остана румънецът Ганчу Лилиян - 1:52.02. Бронзовият медал взе Алекс Василев с 1:52.60, също личен рекорд. Отлично бягане направи и юношата - именякът Спасимир Далибашев - 1:52.69, който финишира 4-и.

При дамите Катя Христова постигна втора победа, след успеха на 400 м. Тя губеше спора от румънката Михаела Нуну, но на последни 100 м Катя се стегна и с последни усилия изтръгна победата, като финишира за 2:03.70 мин. Румънката е втора с 2:05.09, а трета е детето-чудо Лиляна Георгиева с 2:09.01 мин.
Момчил Караилиев се наложи в битката на титаните в тройния скок. Сливналията, който остана само на 4 см от олимпийския норматив от 16.85 м миналата седмица, сега постигна 16.54 м.Очакваното надскачане в сектора от четиримата с квота за еврошампионата в Амстердам не се състоя. Втори стана Георги Цонов с 16.47 м, а третата позиция зае Златозар Атанасов - 16.03 м.

Четвъртият от конкурентната четворка - Румен Димитров, не се появи на състезнаието. Димитров и Цонов са с квоти за Рио, а Атанасов и Караилиев преследват постижението. Между четиримата остава и конкуренцията кои трима от тях ще представят България в Амстердам.

Катя Христова подобри личния си рекорд в бягането на 400 метра по време на международния турнир "Самарско знаме" в Стара Загора, въпреки че завърши на трето място, а Даниел Добрев беше над всички в скока на дължина.

Добрева, шампион на България, финишира за 53.19 секунди, след като през миналата седмица записа предния си връх от 53.30 секунди. Тя е с покрит норматив за европейското първенство в Амстердам през юли и на 400 метра, и на 800 метра. Христова ще бяга по-късно днес и на 800 м.

Сериозна беше конкуренцията в едната обиколка за атлетката ни. Победата завоюва световната шампионка за кадетки и сребърна медалистка от младежките олимпийски игри Салва Саид (Бахрейн), която е състезателка на българина Янко Братанов. Спринтьорката от Бахрейн финишира за 51.63 секунди - личен рекорд за годината. Втората позиция зае сръбкинята Тамара Саласки Ц 51.89 секунди, също най-добро постижение в кариерата за нея.

На 400 метра при мъжете с рекорд на турнира се наложи Али Камис (Бах) - друг атлет на Братанов. Бахрейнецът не вложи много енергия в обиколката, финиширайки за 45.82 секунди. В края на месец май той записа най-бързото бягане на 400 метра, постигано в България - 44.55 сек. Подгласник на Камис в Стара Загора стана сънародникът му Абас Абубакер с 46.05 секунди.

Даниел Добрев спечели първото място и респективно 1000 лева от наградния фонд в скока на дължина. Трениращият при Атанас Атанасов от есента сливналия се приземи на 7.39 метра (+0.7 м/сек). Втората позиция зае Денис Ерадири със скок на 7.13 сек (+0.4 м/сек). Третият атлет с опит над 7 метра се нареди на бронзовото място - Даниел Анков със 7.04 м (+0.1 м/сек). /БТА