Шефът на федерацията по лека атлетика Георги Павлов даде своето мнение за Балканиадата в Гърция.
"Развитие не знам дали се доказва, ще го видим по-късно в двата състезателни дни. Цялата ни група е 73 човека, това е внушително и достойно. Трябва да ходим така на големи форуми. Това е, което искам да виждам – голям отбор, треньори, масажисти. Историческо е и съм много горд. Има съживяване и интерес към атлетиката. Не се сещам за такъв интерес на Балканиада досега. Това показва, че нашата работа е видима и дава резултат", заяви той.
"Не обичам да давам прогнози за спортни събития. Не съм толкова голям професионалист. Важното е да вземе медал Саръбоюков. Най-важното е да завърши здрав. Всичко правим за нашите атлети. Там трябва да е концентрацията. Нужно е да се мисли за спорт. Трябва федерацията и клубовете заедно да го направим и да работим за атлетите", добави Георги Павлов.