Кирил Николов – Дизела зае престижното четвърто място в тазгодишното състезание по скоростно изкачване на Айфеловата кула. Другият български представител Иван Сираков остана 22-и в крайното подреждане.

Първи стана Пьотър Лободински от Полша с време 7:48.77, подобрявайки миналогодишното първо време с цели 2 секунди. Втори се класира представителят на Германия – Кристиян Ридл (7:54), а на трето място застана австралиецът Марк Бурне с време 8:11. Кирил Николов завърши с време 8:20.38.

Миналата година рекордьорът от Ком-Емине зае второ място, като превзе стъпалата на Айфеловата кула за 8:12.16.

След тазгодишния финал Дизела сподели: „Предизвикателството и тази година бе голямо. Дълго време се подготвях за състезанието. Доволен съм от резултата и се надявам в следващите стартове за сезона да се представям и по-добре.“

Състезанието “La Verticale de la Tour Eiffel”, което се провежда за втори път, тази година събра 40 професионални международни атлета, селектирани от комитет от световни експерти в бягането, както и 50 любители, а 10 от състезателите бяха избрани от Организацията EcoTrail на принципа уайлд кард.