Денвър Нъгетс победи Финикс Сънс със 120:114 в мач между два отбора с отрицателни показатели от началото на сезона.

Във Финикс обаче "слънцата" бяха "затъмнени" за пореден път след мач, в който интригата остана до последно.

След равностойна първа четвърт, във втората Денвър нанесе тежък удар на съперника и на почивката водеше с 20 точки.

Домакините обаче не се отказаха и след силна трета четвърт намалиха пасива си до 7 точки. Така последната част се оказа много интересна и на няколко пъти "слънцата" се доближаваха максимално близко до съперника.

Денвър обаче удържа аванса си и така записа седмата си победа от началото на сезона. Финикс пък остана с 5 победи и 13 загуби.

За успеха на Денвър най-резултатен бе Уилсън Чандлър с 25 точки, а Джамийр Нелсън добави 21. Най-резултатен в мача бе Ерик Бледсоу с 35 точки, а с 30 за Финикс се отчете Девин Букър.

По-рано през деня Кливлънд победи Филаделфия със 112:108.