Борнемут и Лестър завършиха 0:0 в мача от седмия кръг на Висшата лига. След това равенство „червеношийките“ са предпоследни с 4 точки, докато Лестър е седемнайсти с 5 точки.

Домакините можешха да поведат още в 3-та минута, но след удара на Джърмейн Дефоу топката срещна напречната греда.

Джуниър Станислас отправи опасен удар в 9-та минута, но топката премина встрани от десния стълб на вратата на Шмайхел.

Каспер Шмайхел се намеси решаващо в 55-та минута, когато спаси удара на Станислас и изби топката в корнер.

Шинджи Оказаки отправи далечен удар в 60-та минута, но топката премина встрани от левия стълб на вратата.

Пред Джърмейн Дефоу се откри добра възможност в 70-та минута, но след удара му топката премина над напречната греда и излезе в аут.

Станислас излезе сам срещу Шмайхел в 77-та минута, но вратарят на Лестър спаси.

Асмир Бегович се намеси решаващо в 78-та минута, когато спаси удара на Демерай Грей.