Армения започна с убедителна победа кампанията си в Лигата на нациите, след като се наложи с 4:1 над Латвия. Срещата стартира динамично, като в 6-ата минута Вардан Бичахчян откри резултата за Армения след асистенция на Наир Тикнизян. Само три минути по-късно, Латвия изравни след автогол на Арутюнян. Арменците си върнаха преднината в 35-ата минута след автогол на Каспарс Дубра, оформяйки резултата на 2:1 до почивката.

Второто полувреме започна със силен натиск на Армения, като Лукас Селараян отбеляза за 3:1 в 48-ата минута. Въпреки опитите на Латвия да се върне в мача чрез смени и нова енергия, арменците контролираха срещата. В 86-ата минута Едуард Сперциян оформи крайния резултат на 4:1 след пас на Грант Ранос, с което Армения уверено започна кампанията си.