Олимпийската медалистка Елица Янкова бе отличена за Спортист номер 1 на СК Левски за 2016-а година. На тържествена церемония бяха връчени годишните награди на спортен клуб Левски за изминалата година.

Елица Янкова, която остана втора след Мирела Демирева в класацията „Спортист на годината“ през декември 2016 година, не присъства на церемонията, но нейната награда бе връчена на треньора й Петър Касабов.

За най-добър треньор бяха определени Ина Ананиева - треньор на българския ансамбъл по художествена гимнастика, който извоюва бронзов медал на Олимпийските игри в Рио през 2016-та година, както и Петър Касабов - треньор на Елица Янкова (борба), която също спечели бронзово отличие в Рио, в категория до 48 килограма.

Българският отбор по художествена гимнастика безапелационно бе определен за Отбор на годината, като на събитието присъстваха Ренета Камберова, Михаела Маевска и Елена Тодорова.

За Пробив в спорта бе отличена Невяна Владинова, която зае седмо място на Олимпиадата в Рио. Владинова не присъства на церемонията, но нейната награда взе именитата състезателка и треньор по художествена гимнастика Нешка Робева.

В категорията Най-перспективен млад състезател в индивидуалните спортове бе избрана Миглена Селишка (борба), която спечели бронзов медал от Световното първенство по борба за младежи и девойки във френския град Макон, през изминалата година.

За Най-перспективна детско-юношеска школа в колективните спортове пък бяха отличени състезателите от детско-юношеската школа на баскетболен клуб Левски с треньор Иван Гогов.

На награждаваното бе връчена за втори път и специалната награда за Всеотдайност, като неин носител стана Йордан Янков, който над 38 години присъства, участва и поддържа стадион "Георги Аспарухов". /БГНЕС