Нова Зеландия се класира за финала на Световното първенство по ръгби, което се провежда във Франция, след като разби Аржентина с 44:6 в първата полуфинална битка, играна на „Стад дьо Франс“ в Париж.

„Ол Блекс“ не оставиха шансове на „пумите“, които така и не успяха да реализират точка през второто полувреме. Крилото Уил Джордан, центърът Джорди Барет и фланкърът Шанън Фризел направиха есета за новозеландците през първите 40 минути, докато скръм-халфът Арън Смит, Фризел и Джордан, който оформи хеттрика си, добавиха четири есета след почивката. С осемте си есета до момента, Джордан изравни досегашния рекорд за едно световно, който се държеше от трима играчи - Джона Лому, Брайън Хабана и Джулиан Савия.

Ричи Мо'унга добави три двуточкови изпълнения след есета и един наказателен удар, докато два наказателни удара на Емилиано Бофели бе всичко, което успя да направи Аржентина, който стигна до полуфиналите след победи над Япония и Уелс.

На финала идната събота Нова Зеландия, която ще играе за пети път в спор за трофея и ще се бори за четвърта титла, с което еднолично ще застане начело пред Южна Африка, излиза срещу „Спрингбокс“ или Англия, които се изправят един срещу друг тази вечер 22:00 часа българско време. Аржентинците ще играят в малкия финал срещу загубилия днешния мач от полуфиналите.