Магьосникът от Уишоу Джон Хигинс ще се изправи срещу световния шампион Стюърт Бингам на четвъртфиналите на Мастърс турнира по снукър, който се провежда в Лондон. Хигинс се класира за тази фаза на надпреварата, след като елиминира с 6:4 фрейма Лианг Уенбо.

Мачът бе много равностоен и до самия край вървеше фрейм за фрейм.

Шотландецът започна много силно мача, като направи сенчъри брейк от 119 точки и поведе с 1:0.

Уенбо успя да изравни резултата с халфсенчъри брейк от 88.

Китаецът успя да измъкне третия фрейм и да поведе с 2:1.

Хигинс успя да направи нов сенчъри брейк от 104 точки и изравни резултата – 2:2.

След това Магьосникът от Уишоу записа серия от 75 точки и отново поведе с 3:2 фрейма.

Лианг Уенбо отвърна с брейк от 61 точки за 3:3.

Джон Хигинс отново демонстрира високо ниво на игра. Той направи трети сенчъри брейк в мача от 133 точки и поведе с 4:3.

Китаецът обаче успя да измъкне трудно осмия фрейм и да изравни отново резултата.

Шотландецът направи халфсенчъри брейк от 85 точки и дръпна с 5:4.

Десетият фрейм бе доста завързан. Първата продължителна серия бе на Хигинс, но той се спря на 32 точки. Уенбо осъществи брейк от 53 точки, но излезе от позиция и предаде инициативата на шотландеца. Магьосникът от Уишоу демонстрира своите невероятни качества, като реализира дълга червена топка. Хигинс не бе докрай акуратен и отново предаде масата на Уенбо, който можеше да изравни резултата, но сбърка зелената топката. Джон Хигинс нямаше повече прошка срещу съперника си и разчисти до розова, което се оказа достатъчно за неговата победа с 6:4.

На четвъртфиналите Джон Хигинс ще се изправи срещу световния шампион Стюърт Бингам.