Отборите на Норвегия и Франция ще играят във финала на световното първенство по хандбал за жени, което се провежда в Германия.

В полуфиналите световният шампион Норвегия се наложи категорично над Холандия с 32:23 (17:10). Скандинавките започнаха много силно мача и се възползваха по отличен начин от грешките на съперничките си, за да поведат с 8:1. Солидната преднина от 7 гола бе достатъчна за норвежките и до края на срещата те я задържаха без никакъв проблеми.

Нора Мьорк бе най-резултатна за Норвегия с 8 гола, Стине Офтедал добави 6, а с 5 остана Верника Кристиансен.
За холандките Лаура ван дер Хайден реализира 5 попадения.

В другия полуфинал олимпийският вицешампион Франция надделя много трудно над Швеция с 24:22 (11:12). Французойките изоставаха с гол на почивката, но с отлична отборна игра направиха обрат през втората част.

Александра Лакрабере отбеляза пет гола за Франция, а Бландин Дансет и Алисон Пино вкараха по още 4. За Швеция най-резултатна с 8 гола бе Натали Хагман, а с 5 остана Джамина Робъртс.
Финалът, както и мачът за третото място между Холандия и Швеция, ще се играят в неделя.