Приключи първия за сезона 2020 – 2021г. турнир „Storm Riders Open 2021” по футбол на маса. След 1 година прекъсване от спортни мероприятия, отново се събрахме едни от най-добрите професионални състезатели на България в най-известното и популярно място за този вид спорт у нас, а именно Рок Бар „Адамс“. На турнирът участваха и състезатели от Германия, Австрия, Словения и Америка.

Под звуците на надъхващ метъл и неустоима жажда за игра, се проведоха интересни мачове във всички официални дисциплини.

В петък се състояха дисциплините Open Mixed, Classic Men и Classic Women.

Първи в смесените двойки, абсолютно безапелационно, станаха Станислав Георгиев ("Джагоарс") и Благовеста Герова ("Сторм Райдърс"), на второ място се класираха Денис Бисеров ("Нинджа Гларуси") и Александра Новкова ("Нинджа Гларуси"), а на трето - Полина Манджукова ("Джагоарс") и Никола Великов ("Джагоарс").

След оспорвани мачове, при мъжките Класик двойки златото грабнаха Станислав Георгиев и Димитър Филипов ("Нинджа Гларуси"), среброто бе за Денис Бисеров и Марио Томов ("Нинджа Гларуси"), а бронзът отиде при германеца Томас Братсдрум и Павел Драгомиров ("Сторм Райдърс").

В женската Класик категория първо място извоюваха Благовеста Герова и Виктория Григорова ("Нинджа Гларуси"), за второ място се пребориха Екатерина Атанасова ("Джагоарс") и Полина Манджукова, а трето място грабнаха Румяна Шушулова ("Сторм Райдърс") и Виктория Станева ("Сторм Райдърс").

Съботния ден, в който се състояха единиците, беше изпълнен с взривоопасни емоции и много настроение.

При мъжете, след блестяща игра, първи стана Станислав Георгиев. Среброто отиде за играчът от Словения Леон Когелник, а бронзът, след напрегнат малък финал, отиде при Милан Марков ("Нинджа Гларуси").

При жените жребият бе не по-лек и конкуренцията бе ожесточена. На първо място се класира Екатерина Атанасова, следвана от Благовеста Герова на второ и Полина Манджукова на трето място.

Съботният DYP премина с много смях и забавни емоции. Първи станаха словенецът Симон Зорман и Александра Новкова, втори се класираха австриецът Оливър Вилим и Венко Горчев ("Хилс Кинг"), а трето място заеха Марио Томов и Петър Янков ("Хилс Кинг").

В неделя се проведоха двойките. При мъжете, без загубен сет и с блестяща игра, на първо място се класираха Станислав Георгиев и Димитър Филипов, втори станаха Никола Великов и Иван Петров ("Черните Рицари"), а почетното трето място заеха Денис Бисеров и Марио Томов.

При жените, след изключителна битка, първи се класираха Благовеста Герова и Виктория Григорова, втори останаха Екатерина Атанасова и Полина Манджукова, а третото място извоюваха Мирослава Мирославова ("Черните Рицари") и Маги Борисова ("Черните Рицари").

Отново се проведе и забавната дисциплина DYP. Този път златото отиде при Станислав Найденов ("Джагоарс") и Никола Великов, второ място заеха Благовеста Герова и Богомил Райков ("Сторм Райдърс"), а на трето място - Величко Иванов ("Сторм Райдърс") и Крис Георгиев ("Хилс Кинг").

За любителите на джага емоциите следва най-очаквания турнир за годината, който ще се проведе във Варна от 06.08 – 08.08.2021г. и е с ранг Мастърс. Очакват се много гости от чужбина и много зрелищни мачове. Очакваме Ви!