Денис Димитров се завърна на атлетическата писта с победа. След като известно време не се беше състезавал, той триумфира на 60 метра на международния атлетически турнир “Академик”, домакин на който е столичната зала "Асикс Арена".

Димитров, който отново се състезава за родния си клуб Атлет-Монтана, пресече първи финалната линия за 6.73 секунди. Веселин Живков (Академик-София) остана втори с резултат от 6.84 секунди, а на трето място се класира гръцкият спринтьор Теодорос Вронтинос.

В бягането на 60 метра с препятствия триумфираха Станислав Станков (СК Супер спорт) и Елена Митева (СК Костенец). Станков пресече първи финалната линия за 7.86 секунди. Второто място зае Радин Вълчев (Локомотив-Русе) с 8.33 секунди, а трети се нареди Добромир Николов (АК Плевен 2014) с 8.50 секунди.
Митева спечели надпреварата при жените с 8.46 секунди. Изабелла Соколова (КЛАСА) е втора с личен рекорд от 8.65 секунди, а бронзът отида при Никол Андонова (СК Костенец) с 8.79 секунди.