Продължава доброто представяне на международно ниво на мездренския лекоатлет Митко Ценов в кросовите бягания. След като в края на м. г. стана вицеевропейски шампион за юноши в тази дисциплина, състезателят на СК Атлет финишира втори при мъжете в 46th International White Cross в Белград - спортна проява от престижната верига European Athletics Cross Country Permit Races на Европейската федерация по лека атлетика (ЕАА).

19-годишният национал пробяга дистанцията от 8000 м за 25:37.7 мин., финиширайки на по-малко от секунда след победителя Бене Барнабас (Унгария), който спря хронометъра на 25:36.8 мин. Трети остана друг унгарец - Сабо Сандор, с 25:46.0 мин.

Осми се нареди наставникът на Митко - Йоло Николов, а единайсети - неговият съотборник Иван Попов с време 26:26.5 мин.

Четвърта на 3000 м при жените завърши Милица Мирчева с постижение 11:00 мин. Тя беше изпреварена само от представителките на домакините Амела Терзич, Соня Столич и Сладжана Перунович.

Последният наш представител в „Бели крос" - Александър Йотовски, се класира на трето място на 4000 м при юношите ст. възраст (родени 1994 - 1995 г.) с време 13:18 мин.