Митко Ценов е сред най-добрите бегачи в Европа. Той спечели сребърен медал при младежите до 23 г. на първенството на континента по крос кънтри.

Ценов финишира за 24:07 мин на 8-километровото състезание в Белград. Той допусна пред себе си само белгиеца Питър-Ян Ханес, който спря хронометъра на 24:02 мин. За бронза се пребори Неманя Церевач (Срб) – 24:08 мин, пише bgathletic.com.

Ценов се движеше в лидерската група през цялото разстояние. Като в последните три километра предприе атака заедно с още петима бегачи. Той успя да се справи с конкурентите си в последния километър и спечели втория си сребърен медал на европейско ниво.

Възпитаникът на Йоло Николов беше втори при юношите на еврошамапионата по крос преди година в Будапеща. В унгарската столица той спечели първия медал за България от подобен форум и само 12 месеца по-късно атлетът от Мездра донесе второто ни отличие.

Другият ни представител в бягането при младежите - Иван Попов, финишира 45-и с време от 25:06 мин.