Олимпийската вицешампионка на скок височина от Рио 2016 Мирела Демирева се класира за финала на европейското първенство по лека атлетика в Берлин (Германия). Българката преодоля 190 сантиметра в квалификацията, което й беше достатъчно, за да си осигури място на финала в петък от 20.22 часа българско време.

"Основната задача беше да усетя пистата. Всяко състезание е различно. Надявам се на финала да се адаптирам спрямо условията. Правя си разбега, засилвам се и скачам колкото мога. Нищо не ми пречи. Нямам стратегия за финала как ще планирам височините. Ще скачам за първо място и ще дам всичко от себе си", каза Демирева след квалификацията.

През тази година българката за първи път достигна височината от 2.00 метра и постигна първа победа на турнир от Диамантената лига. Н

а европейското първенство в Амстердам през 2016 година Демирева спечели среброто, а след това стана вицешампионка на олимпийските игри в Рио и беше избрана за Атлет и Спортист на България за годината.