Българката Мария Мицова отпадна на четвъртфиналите на международния турнир по бадминтон в полската столица Варшава с награден фонд 20 хиляди долара.

Мицова претърпя поражение от водачката в схемата Хана Рамадини (Индонезия) със 17:21, 13:21 за 37 минути.

Българката беше равностойна през по-голямата част от срещата, но в края и на двата гейма съперничката й показа повече концентрация.

В първата част Мицова беше близо до 12:13, а във втората изоставаше с 13:14, но загуби седем поредни разигравания, а с това и срещата.

В схемата на двойки Мицова и Петя Неделчева, поставени под номер 1, бяха елиминирани на четвъртфиналите от Син Тиен Чан и Чиен Хуей Ю (Тайван) с 20:22, 21:13, 14:21 след почти час игра.

Българките пропиляха аванс от 17:13 в първия гейм, след което изравниха със силна игра във втория, но в решаващата трета част те допуснаха ранен пасив от 6:12 и това се оказа фатално.