МФК Спартак отпадна на 1/16-финалите в Шампионската лига по плажен футбол. Варненци направиха много силен мач срещу класния тим на Вибор, който е шампион на Украйна и трети в най-силния европейски клубен турнир през 2015 г., но отстъпиха драматично с 6:7.

Двубоят на пясъка в португалския град Назаре бе много интересен, а само през първата третина паднаха цели 9 гола. Възпитаниците на Симеон Христов започнаха нахъсано и успяха да открият резултата в 6-ата мин. Станислав Джамбазов опита удар със задна ножица, топката отиде към дясната греда, където бе Павел Адамов и той се разписа отблизо с глава. Още с изпълнението на центъра обаче украинците успяха да изравнят чрез Левченко. Само в рамките на следващата минута българският шампион стигна до нови два гола и поведе с 3:1. Първо Джамбазов стреля от фаул, вратарят изби, а Адамов с плонж с глава прати топката в мрежата - 2:1. Малко след това румънското попълнение на Спартак Мариан Мачиука-Мачи вкара красив гол с далечен удар след двойно подаване с Филип Филипов. Последваха силни минути на украинците, които стигнаха до пълен обрат с попадения на Левкович, Шитник и Черевко. Веднага след четвъртия гол на съперника Спартак направи заучено изпълнение от центъра, което бе завършено с глава от Мартин Великов - 4:4. Варненци обаче допуснаха пети гол в мрежата си 2 секунди преди изтичането на първите 12 минути, като негов автор бе Левченко, разписал се със задна ножица. След 9-те попадения през първата третина, във втората падна само едно. За съжаление то бе за украинците, които стигнаха до 6:4 чрез Хромалюк. 30 секунди след началото на заключителната част Мачи върна надеждите на Спартак с гол от фаул, но 2 минути след това Черевко направи 7:5 за Вибор. Мачи отново успя да вкара гол за Спартак след пас на Филипов и 3 минути и половина преди края резултатът бе 6:7. За съжаление той остана такъв до финалната сирена, въпреки надмощието на варненския тим, който обаче нямаше късмет да стигне до гол и да прати мача в продължение. В този двубой тимът бе без опитния Иван Мартинов заради здравословни проблеми.
Припомняме, че българският първенец за втора поредна година преодоля групите и се класира за елиминационната фаза на Шампионската лига по плажен футбол, като през 2018-а завърши на изключително престижното 12-о място в Европа.

Съставът на МФК Спартак в Шампионската лига:

Вратари: Добромир Господинов, Станислав Иванов

Полеви играчи: Мартин Великов, Константинос Папастадопулос, Илиян Илиев, Станислав Джамбазов, Калоян Цветков, Павел Адамов, Филип Филипов, Мариан Мачиука-Мачи, Иван Мартинов

Играещ старши треньор: Симеон Христов