Българката Радослава Мавродиева завърши на шесто място в дисциплината тласкане на гюле на Европейското първенство по лека атлетика в Хелзинки (Финландия).

Мавродиева завърши с резултат от 18,14 метра, който постигна още в първия си опит.

25-годишната българка се доближи до личния си рекорд от 18,20 метра от 9 юни на турнира "Павел Павлов" в София, с което тя покри и норматив "Б" за участие на Олимпиадата в Лондон.

Олимпийската вицешампионка от Атина 2004 метра Надине Клайнерт (Германия) спечели титлата с 19,18.

36-годишната ветеранка заслужи първо златно отличие в дългата си кариера. Тя има три сребърни и един бронзов медал от световни първенства, но никога не беше печелила голямо състезание.

На второ място завърши Ирина Тарасова (Русия) с 18,91 метра.Четвъртата по сила рускиня в момента взе първи медал в кариерата си.

Трета с 18,47 метра завърши Киара Роза (Италия), която също за първи път в кариерата си заслужи място на подиума.