Мартин Ангелов (ЦСКА) и Валентина Рашкова (Спартак Пловдив) спечелиха титлите в многобоя при мъжете и жените на държавното лично-отборно първенство по спортна гимнастика за Купа България, което се провежда в зала "Строител" в Пловдив.

Ангелов събра сбор от 80.10 точки след изпълненията на шестте уреда (земя, кон с гривни, халки, прескок, успоредна и висилка). На второ място е Христос Маринов (Интерком груп Черноморски юнак, Варна) със 78.75 точки, а трети се нареди Димитър Димитров (Пирин, Благоевград) със 78.60 точки. При жените Валентина Рашкова (Спартак Пловдив) стана шампионка в многобоя с 50.432 точки след съчетанията на прескок, успиредна, греда и земя. Среброто завоюва Грета Банишка (ЦСКА) с 48.800 точки, а след нея се нареди Радостина Тодорова (Черноморски юнак) с 44.666 точки.

Националката Ралица Милева не участва в първенството поради контузия. При младежите победител в многобоя е Калоян Русев (Светкавица, Търговище) със 75.70 точки, а при юношите старша възраст триумфира Мартин Мишев (Пирин, Благоевград) със 72.70 точки. В отборното класиране при мъжете призовата тройка е ГСК Интерком груп Черноморски юнак с 230.35 точки, ЦСКА със 195.70 точки и СК А-ГИМ (София) със 148.90 точки. Отборно при младежите шампион е ГСК Интерком груп Черноморски юнак със 195.30 точки, а при юношите старша възраст - СК Торнадо (Търговище) с 246.50 точки.

Титлата при кадетките в многобоя спечели Десислава Тодорова (СК Гимнастика, Стара Загора) с 48.766 точки, а при девойките старша възраст победителка е Йоана Янкова (Любчо Солачки, Благоевград) с 45.999 точки. Отборно при жените триумфира ГК Спартак (Пловдив) със 132.698 точки, пред ЦСКА със 129.999 точки и ГСК Интерком груп Черноморски юнак (Варна) със 122.232 точки. СК Гимнастика (Стара Загора) е отборен шампион при кадетките със 122.296 точки, а за девойки старша възраст отборно на първо място е ГСК Интерком груп Черноморски юнак със 136.394 точки. В събота първенството завършва с финалите на отделните уреди във всички възрасти.