Българката Мария Матева спечели бронзов медал на топка и завърши на пето място в многобоя на третия международен турнир по художествена гимнастика за Купата на Каталуния в Барселона.

Матева получи лична покана да участва в надпреварата. За своето изпълнение на топка националката беше оценена със 17.233 точки.

Матева е с четвърта оценка на обръч със 17.017 точки, осма на бухалки - 15.800 точки и седма на лента - 16.183 точки. Тя игра без грешка на топка и обръч.

Българката се класира на пето място в многобоя със сбор от 66.233 точки.

Финалите на отделните уреди нямаше, но домакините дадоха медали според оценките.

Шампионка в многобоя стана рускинята Маргарита Мамун със 72.234 точки. Втора е Анна Ризатдинова (Украйна) със 70.188 точки, а трета - Нета Ривкин (Израел) с 69.216 точки. Четвърта се нареди Марина Дурунда (Азербайджан) с 67.783 точки. В турнира участваха общо 12 гимнастички./БТА