Хандбалистите на Локомотив надиграха Спартак с 31:21 (14:12) в дербито на Варна от „А” група в залата на Първа езикова гимназия и записаха 13-ата поредна победа.

Локо има още 5 мача до края на редовния сезон, но със сигурност ще остане на върха в таблицата преди плейофите. Играта , която показват „железничарите” във всеки един мач ги прави и основен фаворит за шампионската титла на България през 2017-а.

В друг мач от кръга Добруджа победи Чардафон (Габрово) в зала „Русалка“ в Добрич. Срещата бе директна битка за второто място през редовния сезон. Преди мача габровци имаха аванс от 2 точки.

На почивката домакините водеха с 9:6, а още в първите минути на второто полувреме увеличиха преднината си и това ги вдъхнови да търсят победа с повече от 7 гола разлика – с толкова добричлии загубиха в Габрово през есента, а при равенство в точките накрая на сезона ще се гледат преките двубои. 10 минути преди края Добруджа водеше с 9 гола, гостите се бориха до последно и успяваха да намалят изоставането си до 7 попадения, но с много воля и себераздаване до финалната сирена „жълто-зелените“ успяха да спечелят с нужната разлика за радост на своите верни фенове – 28:20.

По същото време в София, НСА победи Локомотив (Горна Оряховица) с 33:26. Осъм не успя да спре силната игра на гостуващия Фрегата и бургазлии взеха двете точки в Ловеч след победа с 16 гола разлика. Левски (гр. Левски ) също спечели ценни точки при успеха над Пирин ГД у дома с 31:28.

Всички резултати от 15-ия кръг на „А”РХГ- мъже

Левски – Пирин ГД 31:28(17:14)

Осъм - Фрегата 27:43(13:23)

НСА- Локомотив  ГО 33:26(17:16)

Спартак ВН- Локомотив ВН 21:31(12:14)

Добруджа - Чардафон - 28:20 /9:6/

При жените се изиграха двата мача от основната фаза на първенството. Както е известно, първите четири отбора от редовния сезон играят помежду си шест кръга, за да определят двете полуфинални двойки за шампионската титла на страната.

В Габрово Бъки победи гостуващия Етър с 23:21(13:10). Двата отбора този път не направиха особено качествен двубой. Домакините стигна до успеха благодарение на традиционно силната игра на своя лидер Лидия Ковачева, нанизала 12 гола в срещата, и чудесните изяви на вратата на 15 годишния талант Ивон Дюлгерова. В другия мач игран в Сливница Ники спорт – Свиленград” 23:26 (14:12).