Българският плувец Любомир Епитропов не успя да се класира за финала на 200 метра бруст на Световното първенство по плувни спортове във Фукуока, Япония, след като завърши на последно място в своята полуфинална серия.

В сериите тази сутрин 24-годишният Епитропов даде 13-то време (2:10.76 минути), с което влезе в полуфиналите, но там той не успя да покаже най-доброто от себе си и записа време 2:11.28 минути, с което завърши на осмо място в своя полуфинал и общо 15-то от всички 16 стартирали. Най-бърз в полуфиналите бе олимпийският и световен шампион в дисциплината Зак Стъблити-Кук от Австралия с 2:07.27.

Епитропов донесе втори полуфинал за България на Световното по плувни спортове във Фукуока след този на Йосиф Миладинов на 50 м бътерфлай.