Любомир Димитров се окичи със сребро на европейското по борба, класически стил във Вантаа (Финландия).

Във финала при тежките до 130 кг младият ни национал отстъпи с технически туш 0:9 пред класния турчин Риза Каялп, трети от олимпийските игри Лондон 2012, европейски шампион за 2013-а и втори от световното през миналата година.

Преди това Александър Костадинов донесе втора европейска титла за борците ни от Финландия, като във финала при 59-килограмовите прегази с технически туш Виктор Чиобану 11:0.

Така до момента борците ни са спечелили общо 9 медала в трите стила - две титли, сребро и 6 бронза, а утре е финалният ден на шампионата.

Утре, 6 април, от Финландия се прибира Станка Златева. Европейската шампионка, която спечели шеста титла в кариерата си от първенства на континента, се прибира с полет с 8,45 ч от Истанбул.