Пoставената под номер 2 в основната схема Линда Зечири се класира за полуфиналите на сингъл жени на международния турнир по бадминтон в италианския град Милано с награден фонд 25 хиляди долара.

Българката победи квалификантката Йе Джи Ким (Република Корея) с 13:21, 21:14, 21:14 за 52 минути.

В третия гейм се игра равностойно до 14:14, след което Зечири направи серия от седем поредни точки и спечели мача.
В спор за място на финала българката ще играе срещу победителката от мача между номер 5 Сорая де Виш Ейберген (Холандия) и четвъртата поставена Джули Давал Якобсен (Дания).

На двойки мъже Даниел Николов и Иван Русев загубиха късно снощи във втория кръг от Джон Чан Ли и Сан Хо Ли (Република Корея) с 15:21, 18:21 за 25 минути.