Левски завърши 30:30 (13:16) срещу гостуващия Осъм в среща от четвъртия кръг на мъжкото хандбално първенство.

Домакините направиха по-добра втора част, в която наваксаха пасива от три гола на полувремето, а с актив от 5 точки се изкачиха на третото място в класирането. Ловчалии са пети с 3 точки и мач по-малко.

В другата среща от кръга днес Добруджа реализира обрат след почивката и надделя над Чардафон с 29:27 (11:15), за да запише първата си победа и първи точки през сезона. Габровци остават на дъното без актив.

Защитаващият титлата си Шумен 61 в събота се наложи над гостуващия Спартак Варна с 25:19 (14:10).

Шампионите постигнаха трета победа в трите си мача през сезона досега и делят първото място с пълен актив от 6 точки с носителя на националната  купа  Локомотив Горна Оряховица.

"Железничарите" също вчера постигнаха домакински успех днес над завърналия се в елита Фрегата Бургас с 25:21 (13:10) и продължават да водят в класирането заради по-добрата си голова разлика.

Срещи от четвъртия  кръг на мъжкото първенство на България по хандбал:
Левски - Осъм Ловеч                  - 30:30 (13:16)
Добруджа - Чардафон Габрово          - 29:27 (11:15)

в събота:
Шумен 61 - Спартак Варна             - 25:19 (14:10)
Локомотив Горна Оряховица -  Фрегата - 25:21 (13:10)

В класирането водят Локомотив Горна Оряховица и Шумен с пълен актив от по 6 точки и по един мач по-малко.