Приключи участието на българските сърфисти на Световното първенство в клас RS:X „Нийл Прайд” в Нова Зеландия.

Състезателката на варненския клуб Лазур Ирина Константинова зае 31-о място в крайното класиране при дамите.

В последния ден днес тя записа дори 14-а позиция, но съдиите видяха фалстарт, който й попречи да излезе още по-напред в подреждането, но и мястото в 15-те най-добри нации е повече от успешно.

При мъжете нашите двама представители не успяха да вземат една от свободните девет квоти за Пекин. Йоан Колев от Лазур се нареди на 106-о място, малко по-назад - 111-и, остана Павел Оводовски от Черно море Бриз.

В неделя нашите състезатели летят за България с полет от Оуклънд през Бризбейн. Главният треньор на националните отбори Коста Стергидов пък заминава за Мелбърн, където в понеделник ще бъде даден старта на „Фин Голд къп”. Там ще бъдат разпределени последните шест свободни места за олимпийската регата.

Михаил Копанов остана 43-ти в клас „Фин” на загряващата регата „Сейл Мелбърн”. Ирина Константинова пък се прибира във Франция. По настояване на УС на БФ по ветроходство тя трябва да бъде в България на 2 февруари.