Александър Команов спечели златен медал в кат. до 85кг на Първото карате киокушин Европейско първенство за мъже и жени в категории, което се проведе в Белград, Сърбия. Българинът извоюва първото място след безапелационна победа над руснака Артем Семенов. Команов бе удостен и със специална награда за "най-висок спортен дух".

Друг национал на БККФ Дилян Николов (до 60кг) бе на крачка от златото, но в изключително оспорвана битка отстъпи от руснака Серго Армениян и остана на втора позиция в категорията.

Със сребро от турнира си тръгнаха още Иван Команов (до 70кг), Ия Костова (до 55кг) и Михаела Иванова (до 65кг).

Бронзови медали си осигуриха Беркджан Шен (до 65кг) и Кристиян Дойчев (до 90кг). Така България завърши първенството на Стария континент с общо седем медала и затвърди името си сред лидерите в карате киокушин.

Престижният турнир се организира по инициатива на БККФ и KWU и премина при отлична организация. Основен спонсор на събитието бе застрахователна компания Армеец, която по традиция подкрепя БККФ за популяризиране на този спорт у нас и по света.