Трикратните европейски шампионки Стефани Стоева и Габриела Стоева отпаднаха на четвъртфиналите на турнира от сериите Супер 1000 в малайзийската столица Куала Лумпур с награден фонд 1 250 000 долара.

Сестрите, които стартираха с две победи в надпреварата, загубиха от номер 1 в световната ранглиста и водачки в схемата Цин Чън Чън и И Фан Цзя (Китай) със 17:21, 17:21 за 50 минути.

Стефани Стоева и Габриела Стоева играха равностойно и в двата гейма, но китайките направиха силни серии в края на частите и стигнаха до успеха.

Българките ще участват и на турнира от сериите Супер 750 в Ню Делхи (Индия) от 17 до 22 януари с награден фонд 900 000 долара. Техни съпернички в първия кръг ще бъдат Клоуи Бърч и Лорън Смит от Англия.