Кирил Терзиев спечели втора квота за България за летните Олимпийски игри в Лондон, след като се класира на финала в категория до 74 килограма на свободната борба от квалификационния турнир в зала "Арена Армеец".

Терзиев победи с 2:1 (0:1, 3:2, 3:0) части Мурад Гайдаров от Беларус в полуфинална среща от категорията си, с което си осигури и квотата за Лондон. В първата част бронзовият олимпийски медалист отстъпваше до самия край, когато обърна резултата, но съдиите отнеха точките му. След това Терзиев имаше проблеми и спечели трудно втората част с точка в края, когато неговият съперник получи лека травма. Терзиев се възползва от това и надви Гайдаров с категоричните три точки разлика в решителната трета част.

В схватка за златния медал българинът ще срещне победителя от мача между унгареца Габор Хатош и руснака Адам Сайтиев.

По-рано днес Анатолий Гуйдя също спечели квота, след като се класира на финал в категория до 60 килограма. Това не успяха да направят Георги Средков (96) и Михаил Ганев (84), които загубиха по пътя към финалите на своите категории.