Корейката Ким Джан Ми стана олимпийска шампионка на 25 метра спортен пистолет (жени) на турнира по спортна стрелба в Лондон. Корейката влезе с първи резултат във финала 591, което е нов олимпийски рекорд.

Във финала Ким записа 201,4 и с общо 792,4 спечели златото. Това е второ злато за Република Корея от олимпийския турнир по спортна стрелба след успеха на Джин Джон О на 10 метра пистолет при мъжете.

Втора остана олимпийската шампионка в дисциплината от Пекин 2008 Чън Ин (Китай) със 791,4 точки. Китайката направи най-силен финал от осемте финалисти - 206,4, но това й стигна само за среброто и не успя да защити титлата си.

Бронзовото отличие стана притежание на Олена Костевич от Украйна със 788,6 точки.

В сериите Мария Гроздева и Антоанета Бонева останаха на прага на финала, но не успяха да стигнат до него. Гроздева завърши девета след престрелка, а Бонева е десета.

Сръбкинята Зорана Арунович, която се пребори с Мария Гроздева на престрелката в битка за място на финала, завърши на четвърто място.