Калояна Налбантова се класира за полуфиналите на сингъл и на двойки жени на Открития международен шампионат на България по бадминтон в столичната зала "Европа", с което си осигури най-малко бронзови отличия.

Европейската шампионка за девойки до 19 години победи на четвъртфиналите номер 7 в схемата Мишел Тин от Англия с 21:12, 21:11 за 49 минути.

В спор за място на финала българката ще играе по-късно днес срещу Си Юн Лин от Тайван.

На двойки жени Налбантова и Полина Бухрова (Украйна) елиминираха в драматичен мач водачките в схемата Доминика Квасник и Корнелия Марчак от Полша с 13:21, 21:19, 21:17 за 51 минути.

Следващите им съпернички са Чи-Чун Лин и Мън Чън У от Тайван.

На смесени двойки българите Станимир Терзиев и Цветина Попиванова загубиха на четвъртфиналите след поражение от Хсуан-И У и Никол Гонсалес Чън (Тайван) с 14:21, 12:21.

Любопитното е, че на полуфиналите продължават само представители на Тайван, с изключение на Калояна Налбантова и Полина Бухрова.

На турнира в София участват над 170 състезатели. Полуфиналите ще започнат в 16.00 часа днес.