Завършиха квалификациите на отделните уреди на Световното първенство в Баку.

Боряна Калейн се представи отлично, успя да намери място на два финала, където зае две пети места (на обръч и топка), както и да стартира в по-силния поток на гимнастичките, заели място от 1-во до 12-то. Боряна се класира на 8-мо място в многобоя със сбор от 64.400 точки (21.600 на обръч, 21.450 на топка, 21.350 на бухалки и 19.050 на лента).

За втората ни представителка за многобоя Катрин Тасева квалификациите на това Световно първенство се оказаха далеч под очакванията и възможностите й. От самото начало на шампионата не й тръгнаха добре изпълненията и тя остана на 18-то място в многобоя със сбор от 60.300 точки (20.400 на обръч, 19.500 на топка, 20.400 на бухалки и 18.800).

Така Катрин ще стартира във втория поток - на гимнастичките от 12-то до 24-то място.Отборно България е на 6-то място при индивидуалистките. Невяна Владинова изигра две много добри съчетания - на бухалки и лента, и даде каквото можа за отборната надпревара в последното си Световно първенство като състезател. /БГНЕС