Един от двамата български състезатели, които ще участват в две дисциплини на Европейския шампионат по лека атлетика, ще стартира днес за втори път по време на първенството в Берлин.

Това е Денис Димитров, който вече приключи в сериите на 100 метра. Стартът му в предварителния кръг на 200 метра ще бъде 10 минути преди 12:00 ч.

Очакванията на българската аудитория в сряда могат да бъдат насочени с приоритет към техническите дисциплини. Отново сутринта ще се проведе квалификацията на троен скок за жени, където ще стартират световната шампионка за девойки – Александра Начева и европейската вицешампионка в зала от 2015 г. - Габриела Петрова. През сезона и двете имат резултати над квалификационния норматив за участие във финала – 14.05 m.

Във вечерната сесия ще започне участието на най-голямата надежда на България за призово класиране – Мирела Демирева. Тя ще трябва да се справи с предварителния кръг в скока на височина. Нормативът за финала е 1.92 m.

Първата финалистка на България в Берлин - Радослава Мавродиева - ще започне спора за отличията на олимпийския стадион в 21:09 ч. наше време. Най-добрата ни състезателка в сектора за тласкане на гюле влезе с 5-ти резултат от квалификацията. Мавродиева е европейска вицешампионка в зала от миналата година, а преди 2 седмици на Балканското първенство в Стара Загора спечели титлата на полуострова с личен рекорд - 18.95 m.

В следващата дневна програма са посочени квалификационните регламенти за дисциплините с българско участие.

(В бяганията: Q - брой атлети, които ще се класират по място или q - брой атлети, които ще се класират по време)

(В техническите дисциплини: Q - квалификационният норматив, осигуряващ директно класиране за финала)

ПРОГРАМАТА в Берлин за 8 август (сряда):

Сутрешна сесия

10:35 M 110 m пр.б. Десетобой

11:10 Ж 100 m пр.б. Серии / 1-ви Кръг

11:20 M Диск Десетобой / Група A

11:50 M 200 m Серии / 1-ви Кръг - Българско участие: Денис ДИМИТРОВ (3Q + 2q)

12:05 Ж Троен скок Квалификация / Групи A и B - Българско участие: Александра НАЧЕВА и Габриела ПЕТРОВА (Q = 14.05 m)

18:50 M Копие Десетобой / Група A

19:25 Ж Скок на височина Квалификация / Групи A и B - Българско участие: Мирела ДЕМИРЕВА (Q = 1.92 m)

20:00 М Копие Десетобой / Група B

20:05 Ж 400 m пр.б. Полуфинал / 2-ри Кръг

20:30 M 400 m Полуфинал / 2-ри Кръг

20:40 M Скок на дължина Финал

20:55 Ж 800 m Полуфинал / 2-ри Кръг

21:09 Ж  Гюле Финал - Българско участие: Радослава МАВРОДИЕВА

21:15 M 200 m Полуфинал / 2-ри Кръг - Българско участие: Денис ДИМИТРОВ, ако се е класирал (2Q + 2q)

21:20 M Диск Финал

21:40 Ж 10 000 m Финал

22:35 M 1500 m Десетобой