Водачите в схемите на сингъл Пейо Бойчинов и Линда Зечири отпаднаха на четвъртфиналите на държавния личен шампионат по бадминтон в София.

При мъжете номер 1 Пейо Бойчинов (БК Хасково) загуби в оспорван мач от осмия поставен Иван Русев (Виктори БК) с 21:9, 18:21, 22:20 за 69 минути. Русев ще играе на полуфиналите срещу номер 3 Стилиян Макарски (Виктори БК).

Димитър Янакиев (БК Левски Люлин, София) ще играе по-късно днес на три полуфинала - сингъл, двойки мъже и смесени двойки.

На сингъл Янакиев победи своя съотборник Шай Гефен с 21:10, 21:11 за 25 минути и на полуфиналите ще играе срещу номер 2 Даниел Николов (Виктори БК), който победи Мартин Колев (БК Хасково) с 21:10, 21:12 за 25 минути.

На двойки мъже Янакиев и Гефен победиха четвъртите поставени Гергин Ангелов и Стилиян Макарски (Виктори БК) с 24:26, 21:14, 21:18 за 57 минути, а на смесени двойки Янакиев и Стефани Стоева постигнаха лесен успех над Стефан Гърев и Гергана Павлова (БСК Пазарджик) с 21:15, 21:12 за 16 минути.

На полуфиналите Янакиев и Гефен ще играят срещу водачите в схемата Пейо Бойчинов и Иван Панев(БК Хасково), а на смесени двойки Янакиев и Стефани Стоева излиза срещу Габриела Стоева и Димитър Ненчев.

При жените водачката в схемата Линда Зечири (СКБ Стара Загора) отстъпи пред защитаващата титлата си Стефани Стоева (БСК Пазарджик) с 16:21, 14:21 за 37 минути.

Следващата съперничка на Стефани Стоева е сестра й Габриела Стоева, която елиминира на четвъртфиналите Михаела Чепишева (КФБС Атлет, Първомай) с 21:9, 21:10 за 21 минути.

В останалите два четвъртфинала номер 2 Мария Мицова (БК Анета Янева-НСА, София) победи седмата поставена Мила Иванова (СКБ Стара Загора) с 21:10, 21:7 за 25 минути, а номер 5 Димитрия Попстойкова (Виктори БК) спечели срещу третата поставена Гергана Павлова (БСК Пазарджик) с 21:14, 21:17 за 25 минути.

Габриела Стоева и Стефани Стоева (БСК Пазарджик) стигнаха безпроблемно до финала на двойки жени. На четвъртфиналите сестрите победиха Мария Мицова и Димитрия Попстойкова с 21:9, 21:9 за 21 минути, а след това преминаха полуфиналите без игра след отказ на съперничките им - номер 3 Силвана Генкова (БСК Стара Загора)и Мира Георгиева (БК Гълъбово).

Най-успешната българска състезателка в историята Петя Неделчева (БК Левски Люлин, София) в тандем с Мария Делчева (Виктори БК) разбиха на четвъртфиналите четвъртите поставени Добринка Смилянова (БСК Пазарджик) и Лилия Стоянова (БК Анета Янева-НСА, София) с 21:8, 21:8 за 19 минути и на полуфиналите по-късно днес ще играят срещу номер 2 Гергана Павлова (БСК Пазарджик) и Михаела Чепишева (КФБС Атлет, Първомай).

Павлова и Чепишева победиха на четвъртфиналите Линда Зечири и Мила Иванова с 16:21, 21:15, 21:13 за 32 минути.
На смесени двойки номер 4 Иван Русев и Мария Мицова спечелиха срещу Стилиян Макарски и Димитрия Попстойкова с 26:24, 21:12 за 35 минути.

Полуфиналите започват в 16:00 часа днес, а финалите са в неделя от 10:00 часа./БТА