Водещата българска спринтьорка Ивет Лалова зае призовото трето място на турнира по лека атлетика от сериите Гран при в Загреб (Хърв) тази вечер.

Националката финишира с резултат 11,64 сек. Първа е Вероника Кембъл-Браун (Ям) с 11,15 сек, пред Верена Зайлер (Гер) с 11,39 сек. В момента се провежда и надпреварата в Загреб в тройния скок, където участва Петя Дачева.

По-рано тази вечер Момчил Караилиев зае 2-ото място в тройния скок на турнира Авива Бритиш Гран При в Гейтсхед (Вбр). Националът ни записа в най-добрия си опит 17,04 м (+1,8 м/сек). Пръв със 17,38 м е световния шампион от Берлин’09 Филипс Идову (Вбр). С резултата от Гейтсхед Караилиев се приближи много класиране за световните финали в Солун на 12 е 13 септември.