Ивет Лалова зае седмо място в спринта на 100 метра за жени на международния турнир по лека атлетика от веригата Гран При в австрийския град Линц. Възпитаничката на Константин Миланов финишира седма за 11,64 секунди.

Победата извоюва Шери Ан Брукс (Ямайка) с 11,38 секунди, а със същия резултат Чандра Стъръп (Бахама) остана втора. Трета и четвърта завършиха двете американки Микел Барбър и Стефани Дърст - по 11,43 секунди.

Последна девета завърши българката с австрийски паспорт Нора Иванова-Едлецбергер - 12,06 секунди.

В същата дисциплина при мъжете Кирил Кирилов завърши пети с 10,66 секунди. Победител стана Марк Бърнс (Тринидад и Тобаго) с 10,18 секунди, следван от Матич Осовникар (Словения) - 10,34 секунди и Дарвис Патън (САЩ) - 10,36 секунди.

Малко по-късно Кирилов се наложи в по-слабата серия на 200 метра с 21,35 секунди, следван от представителите на домакините Зигфрид Фуртауер - 21,97 секунди и Бернхард Хударек - 22,47 секунди.

Мария Димитрова пък се нареди шеста в тройния скок при жените с 13,46 метра. Над всички бе световната шампионка от Осака 2007 Яргелис Савине (Куба) с 14,73 метра, пред италианката Магдалин Мартинес - 14,03 метра и бившата си сънародничка Ямиле Алдама, която сега се състезава за Судан - 13,97 метра.