Спринтьорката Ивет Лалова донесе пета индивидуална победа на България в състезанията от Европейското отборно първенство по лека атлетика във Втора лига във Вараждин (Хърватия).

Тя беше най-бърза на 200 метра с 22.99 секунди, пред Мая Михалинец (Словения) с лично постижение за сезона от 23.03 секунди и Гунта Вайкуле (Естония) с 23.51 секунди.

Това беше втори успех за Лалова в турнира, след като вчера тя беше най-бърза и на 100 метра.

В същата дисциплина при мъжете Антонио Иванов се нареди четвърти с 21.32 секунди.

Победител стана Маркус Фукс (Австрия) с 23.00 секунди, следван от Тазана Камарга-Дирбек (Дания) с 21.16 секунди и Лука Янежич от Словения с 21.28 секунди.

България се изкачи на петото място във временното класиране след 33 от 40 дисциплини с 245 точки, а лидер убедително е Естония с 281 точки.

Само първенецът печели промоция за по-горната Първа лига, второ ниво на Европейското отборно първенство по лека атлетика, а последните пет от общо 12-те състава изпадат в Трета лига.