Рекордьорът на 100 метра Юсейн Болт наблюдава на живо мач на баскетболния отбор на Байерн Мюнхен. В присъствието на суперзвездата на леката атлетика, баварците победиха с 82:71 точки Артланд Драгонс в четвъртия мач от първата фаза на плейофите в първенството като по този начин Байерн изравни серията на 2:2 победи.

Причината за изненадващото посещение на Болт е фактът, че ямаецът бе в Мюнхен за преглед при доктора на футболния Байерн – прочутия Ханс-Вилхелм Мюлер-Волфарт. В зала „Ауди-Дом“ Болт бе пременен с шалче и шапка на Байерн, а това явно донесе късмет за баварците, които вкараха серията в решителен пети мач.

Любопитен факт е, че най-резултатен в мача за Байерн с 20 точки бе бивш български национал. Това е натурализираният американец Джаред Хоумън, който има български паспорт и през 2010 година бе част от подготвителния лагер на България за европейските квалификации.