Без абсолютно никакви усилия най-бързият човек на планетата Юсеин Болт се класира за полуфиналите на 100 метра на Световното първенство по лека атлетика в Москва.

Световният рекордьор в дисциплината стартира в последната, седма серия, която започна с фалстарт Кемар Хайман, което породи спомени за шокиращия фалстарт на Болт на Световното първенство в Берлин преди две години. Ямаецът стартира изключително предпазливо, след което с лекота спечели бягането с време 10.07 секунди, като след средата на разстоянието значително намали оборотите.

Най-бързо време в сериите днес записа американецът Майк Роджърс - 9.98 секунди. Българският представител в дисциплината Денис Димитров завърши шести в четвърта серия с време 10.29 секунди и не се класира за полуфиналите, които са утре от 18:05 българско време. Бягането за медалите на стадион "Лужники" в руската столица започва в 20:50 часа утре. /БГНЕС