Последните златни медали от световния шампионат по фехтовка за младежи и девойки в Пловдив заминаха за Италия и Полша. С най-много титли си тръгнаха руснаците. Във финала на шпага отборно за младежи Италия (Куомо, Визмара, Мартини, Бузакино) се наложи категорично с 45:32 над Полша (Михалак, Биелек, Лубенецки, Сташулонек).

Много по-оспорвани бяха полуфиналите, в които Италия победи Унгария с 43:42, а Полша надви САЩ с 40:38. Унгарците заслужиха бронзовите отличия след 36:34 срещу Съединените щати. Полякините Журовска, Валчик, Хржановска и Томчак станаха шампионки отборно на рапира за девойки.

Във финалния мач те победиха САЩ (Масиалас, Клайнър, Блоу, Байндър) с 45:42. За бронза Унгария би Русия с 45:40. Руските състезатели спечелиха почти половината златни медали от проведените в Пловдив световни шампионати за кадети и младежи. На сметката на „сборная“ бяха записани 8 титли, както и 2 сребърни и 6 бронзови отличия.

По 2 златни медала взеха Италия и Франция, шампиони излъчиха също САЩ, Унгария, Япония, Полша, Мексико, Хонконг и Турция. Състезанията преминаха при много добра организация и при участието на 1563 талантливи фехтувачи от 105 страни.