Луис Леон Санчес от Испания спечели 14-ия етап от колоездачната Обиколка на Франция, който беше с дължина 191 кирометра от Лимоа до Фой. Испанецът използва опита си от индивидуалното бягане по часовник при влизането на състезанието в Пиренеите днес.

Санчес се откъсна от група на петима колоездачи в последния важен момент от днешния етап. Той дръпна 11 километра преди финала, за да спечели своята четвърта етапна победа през тази година в Тур дьо Франс. Лидерът в генералното класиране Брадли Уигинс и сериозните претенденти за жълтата фланелка, останаха на повече от 15 минути след беглеца. Така Уигинс запази лидерската си позиция, като води с 2:05 минути пред сънародника си Крис Фруум.

Словашкото чудо Петер Саган пък запази лидерската си позиция при катерачите. Саган показа съобразителност и завърши на 2-о място, изпреварвайки във финалния спринт останалите трима преследвачи на победителя. Миналогодишният първенец Кадел Еванс пък имаше лош късмет при слизането с основната група при последната височина. Той не успя да излезе от групата при планирана атака и загуби около 2 минути.

Самият Санчес не изглеждаше сериозен претендент след първата седмица, когато получи контузия в китката. Той завърши първи с време 4 часа, 50 минути и 29 секунди. На 47 минути след него приключиха Петер Саган (Словакия), Санди Касар (Франция), Филип Жилбер (Белгия) и Горка Исагире (Испания).

В генералното класиране Уигинс води с време 64:41.16 часа, следван от Крис Фруум (Великобритания) на 2:05 минути и Винченцо Нибали (Италия) на 2:23 минути.