![Ирина Константинова стартира за титлата в регатата](https://m4.netinfo.bg/media/images/11641/11641399/960-600-irina-konstantinova-startira-za-titlata-v-regatata-evroolimp.jpg)
Ирина Константинова ще се бори за първото място в клас RS:X ("Нийл Прайд") на регатата "Евроолимп", която стартира утре в Гърция. Програмата минимум за сърфистката на "Лазур" е поне втората позиция, която дава точки за световната ранглиста. Трябват 10 състезателки, за да вземат точки първите две. Засега се очаква "бройката" да бъде преизпълнена, на старт в Атина ще застанат и 3 кипърки, а заявки се чакат до утре на обед, когато са първите гонки. Най-голяма конкурентка на Ирина е гъркинята Антония Фрей.
Припомняме, че "Евроолимп" е първата регата от петте, които трябва да определят коя българска състезателка ще стартира на олимпийската регата в Пекин. Конкурентка на варненката е Пепа Мавродиева от "Черно море Бриз".
Коментирай