Един от най-добрите ни лекоатлети Йоло Николов подобри рекорда на 5kmrun - съботните организирани паркови бягания, които се провеждат в София, Пловдив, Бургас и Варна.

Роденият в Мездра състезател, който от години е и треньор, преодоля 5-километровата дистанция в Южния парк за 14 минути и 56 секунди.

35-годишният Николов подобри досегашното най-добро постижение на Деян Атанасов - 15:21 минути, поставено на 23 март тази година.

През 2019 г. Йоло Николов стана балкански вицешампион по крос кънтри бягане - класиране, което българин не бе постигал в последните 30 години.

Той спечели и националния шампионат по крос кънтри, както и няколко от стартовете на "Рън България", включително и финалния кръг в Студентски град.

Припомняме, че рекордът на 5kmrun при жените е на Милица Мирчева - 16:48 мин. от 17.09.2015 г.

В бягането в Южния парк в София се включиха над 300 човека.