Инна Ефтимова защити титлата си на 100 метра при жените, а Петър Пеев триумфира в спринта при мъжете на Националния шампионат по лека атлетика на открито на Националния стадион "Васил Левски" в София.

Ефтимова от клуб Дунав (Русе) финишира първа за 11.43 секунди (+2.5 м/сек). Сребърният медал извоюва Никол Андонова (СК Костенец) с 11.82 секунди, а бронзовото отличие заслужи Виктория Георгиева (КЛАСА) с 11.85 секунди.

Петър Пеев (СКЛА Ивет Лалова Спринт Академи) спечели бягането на 100 метра при мъжете с 10.32 секунди (+2.4 м/сек). Втори се нареди Светлин Иванов (СКЛА Ботев, Пловдив) с 10.54 секунди, а третата позиция зае Слави Мутафов (Атлетик София) с 10.60 секунди.

На овчарски скок при жените шампионка за втора поредна година стана Мария Капушева (Тракия 96, Пловдив) с 3.36 метра.
Деян Гемижев (Ивайло 93, Велико Търново) спечели титлата на диск с 54.67 метра.

Първият ден на шампионата днес завършва по програма в 20.30 часа с щафетите на 4 по 100 метра за мъже и жени./БТА