Инна Ефтимова отпадна на полуфиналите в спринта на 60 метра на Европейското първенство по лека атлетика в зала в Торино.

Ефтимова закъсня на старта и финишира осма (последна) във втората полуфинална серия за 7,45 секунди, далеч от личния си резултат за сезона от 7,24 секунди. Сутринта тя даде пето време в сериите - 7,31 секунди.

Победителка във втория полуфинал стана Евгения Полякова (Русия) със 7,25 секунди, следвана от сънародничката си Анна Гевлих - 7,29 секунди и Лина Гринцикайте (Литва) - 7,34 секунди.

В първия полуфинал над всички бе Ферена Зайлер (Германия) със 7,17 секунди, пред Езине Окпараебо (Норвегия) - 7,32 секунди и Анита Пистоне (Италия) - също 7,32 секунди.

Така в утрешния последен ден на шампионата във финалите ще участват двама български лекоатлети - Николай Атанасов в скока на дължина (трети резултат в квалификацията - 8,00 метра) и Спас Бухалов на овчарски скок (преодолял от втори опит 5,70 метра).

Финалът на овчарски скок започва в 16.25 часа (българско време), а в скока на дължина - в 17.45 часа.