Александър Монев и Дарио Дерешки са последните двама участници във финалния турнир от детската верига от шахматни състезания „М-Тел Мастърс Джуниър”. Те ще спорят за титлата шампион на „М-Тел Мастърс Джуниър” с победителя от Ловеч и Ямбол Анатолий Атанасов, класиралата се втора в Ямбол и Ловеч Цвета Галунова, спечелилият в Благоевград Киприян Бербатов и победителят от турнира в Силистра Иван Гарнизов.

Състезанието ще започне в 9 часа на 17 май. Шестте деца ще се състезават на професионална сцена – стъкления павилион на супертурнира „М-Тел Мастърс” 2009, непосредствено преди петия кръг на състезанието от 21-ва категория на ФИДЕ.

„М-Тел Мастърс Джуниър” е верига от шахматни турнири за деца до 14 г., която стартира миналата година у нас. Целта й е да подпомага развитието на спорта и откриването на шахматни таланти в цялата страна.