Фрегата /Бургас/ победи като гост Осъм в Ловеч с 19:25 (8:12) в дербито от ¼-финалите в турнира за купата на България по хандбал при мъжете.

Още в началните минути Фрегата показаха, че са по- класния отбор и диктуваха играта, като почти през цялото време се поддържаше аванс от 6-8 гола за гостите, които играха концентрирано и тактически правилно през целия двубой. Отличен мач направи новото попълнение Йордан Михайлов, който дойде от Спартак Варна и разпределителя веднага се сработи със своите съотборници.

В другите три четвъртфинала НСА отстрани Добруджа след 38:31 (18:12), като „студентите” водеха в резултата от началото до края и не допуснаха изненада.

Другият ловешки отбор, който достигна до елиминационната фаза, въпреки че играе във втора дивизия, Ловеч 98 отпадна след силна и равностойна игра от Спартак Варна с 19:23 (8:12). В последната среща Левски (гр. Левски) загуби от Локомотив Варна с 34:42 (16:19) в най-резултатния мач от програмата на ¼-финалите. Така за Финалната четворка се класират НСА, Фрегата, Спартак и Локомотив Варна. Мачовете ще се играят в Габрово на 21 и 22 март в зала „Орловец”.

При жените се изиграха срещите от 12-и кръг на Държавното първенство. Лидерките от „Бъки” Габрово се реваншираха за единствената си загуба от началото на шампионата, която допуснаха от Шумен 98 и този път стигнаха до успеха по категоричен начин - 25:13 (12:4).

ХК Свиленград победи ХК Хасково с 34:29, като на полувремето резултатът беше равен 17:17. Тимът на ХК Поморие победи като гост ХК Панагюрище с 22:30 (10:12) и се изкачи на 5-то място във временното класиране. Етър 64 почиваше.

След този кръг „Бъки” води в подреждането с актив от 20т, пред Етър 64 и Шумен 98 с по 15точки. 4-та позиция за Свиленград ПУ с 10т., Поморие и Хасково на 5-то и 6-то място с 6точки, а на дъното е Панагюрище с 2точки от началото на първенството.