Новата водачка в световната ранглиста Йелена Янкович се класира за четвъртфиналите на олимпийския турнир по тенис.

Поставената под номер две сръбкиня, победи 16-ата в схемата словачка Доминика Цибулкова със 7:5, 6:1 за един час и 55 минути.

Янкович, която се изкачи на върха на световната ранглиста за първи път в кариерата си в понеделник, започна добре и поведе с 3:0.

Цибулкова, която във втория кръг отстрани българката Цветана Пирионкова, успя да изравни обърне до 4:3 с пробив аванс, но не се възползва и загуби четири от следващите пет гейма, а с това и първия сет за малко повече от час.

Във втората част Янкович доминираше. След 1:1 тя спечели последните пет гейма, а с това и мача.

За място на полуфиналите сръбкинята ще се изправи срещу рускинята Динара Сафина, номер шест в схемата. По-рано днес Сафина записа 13-а поредна победа след 6:4, 6:3 над китайката Цзе Чжън.