Бразилия записа трета победа в предварителна група С на олимпийския турнир по футбол при мъжете. В последния си мач в потока преди да започне фазата на директните елиминации, „селесао” спечели с 3:0 срещу домакина Китай.

Диего откри резултата в 32-ата минута след като получи подаване от Роналдиньо на чиста позиция в наказателното поле. Тиаго Невеш пък се разписа на два пъти след почивката в 69-ата и 73-ата минути.

За цял мач Китай не успя да създаде нито едно голово положение пред бразилската врата.

На четвъртфиналите Бразилия ще се изправи срещу Камерун.

В другия мач от групата Белгия победи с минималното 1:0 Нова Зеландия и също се класира на четвъртфиналите, където ще срещне Италия. Единственият гол в мача падна в 35-ата минута и бе дело на Фарис Харун. Отборът на Нова Зеландия игра с човек по-малко през второто полувреме заради червен картон на Даниел Еленсон в 45-ата минута.

В група А Аржентина надигра Сърбия с 2:0 след попадения от статични положения. „Гаучосите” спечелиха 9 точки от 3 мача в предварителната група и на четвъртфиналите ще срещнат Холандия.

Първо Есекиел Лавеци се разписа от дузпа в 13-ата минута, а 6 минути преди края Диего Ренде направи 2:0 след изпълнение на пряк свободен удар. Ди Мария пък пропусна дузпа в 81-ата минута.

Сръбският отбор завърши мача с 10 душа заради червен картон на Душко Тошич.

Сърбия остана на последно място в потока само с 1 точка.

В другия мач от групата Кот Д’Ивоар надигра трудно Австралия с 1:0 с попадение на Саломон Калу в 81-ата минута.

По-рано днес Холандия също се класира за четвъртфиналите. В среща от група В „оранжевите” спечелиха трудно с 1:0 срещу аутсайдера Япония.

Единственото попадение отбеляза Джералд Сибон в 73-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Райън Бабел в наказателното поле на японците.

Отборът на Холандия, който беше сочен за фаворит преди началото на турнира, завърши на второ място в групата с актив от 5 точки.

Холандия се нуждаеше от победа с поне 2 гола разлика, за да не зависи от другия двубой между Нигерия и САЩ.

В началото на второто полувреме Джонатан де Гузман и Ройстон Дренте пропуснаха да открият резултата в полза на „лалетата”.

Нигерия победи САЩ с 2:1 и си осигури място на четвъртфиналите, докато американците останаха трети и отпадат от надпреварата.

Исак Промис откри резултата в 39-ата минута след центриране на Чинеду Обаси, а Виктор Обина направи 2:0 в полза на „суперорлите” в 79-ата минута. Саша Клиестан отбеляза почетния гол за „янките” в 88-ата минута от дузпа за нарушение на Амбруз Ванцекин срещу Морис Еду.

В добавеното време удар с глава на резервата Бени Файлхейбър срещна гредата на холандската врата.

Американците играха цял мач с човек по-малко заради червен картон на Майкъл Фискал в 4-та минута.

В група D защитникът Ким Донг-Джин донесе победата на Република Корея с гол в 23-ата минута. Успехът не успя да класира корейците на четвъртфиналите. Отборът остана трето място в групата, зад отборите на Камерун и Италия, които направиха равенство 0:0 в двубоя помежду си и се класираха за фазата на директните елиминации.

Камерун остана с 10 души в 32-ата минута заради червен картон на Джордж Манджек. Осем минути по-рано Чеджоу пропусна дузпа, отсъдена за игра с ръка на Салваторе Бокети в наказателното поле на Италия.